Aktuality

 

Důležité upozornění pro rodiče :

Máme v provozu nové internetové stránky !!!!!!

www.mskamaradhk.cz/

 

Důležité upozornění pro rodiče všech dětí.docx (12689

 

 

7.ČERVNA od 16.30  NADECHNU SE A....

 

Výsledky zápisu 2018.pdf (105524)

 

Zahradní slavnost

Májová veselice

 

MÁJOVÁ Kavárna pro seniory

 

Zápis

Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání proběhne v pátek 11.5.2018 a v sobotu dopoledne 12.5.2018

Den otevřených dveří

Přijďte se podívat do naší mateřské školy v úterý 10.4.2018 dopoledne. Seznámit se s novým prostředím, ve kterém se budou vaše děti vzdělávat a hrát si.

 

Velikoční soutěž

Velikonoční díny

 

Soutěžíme, prosíme hlasujte "Srdce s láskou darované"

Zapojili jsme se do soutěže s názvem "Srdce s láskou darované", kde děti tvořily zajímavým způsobem srdíčko, které bylo za úkol někomu věnovat. "A proto jsme srdce s láskou darovaly sestřičkám ve fakultní nemocnici v Hradci Králové, jenž jsou prvotní, s nimiž se děti v okamžiku narození setkávají. Sestřičky poskytují obětavou péči mamince i jejímu miminku."

v odkazu níže je průvodní text k práci dětí a fotografie, podpořte nás prosím v soutěži a dejte hlas našemu srdíčku. Děkujeme!

https://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2017/detail/57

 

Radnice a naše školka

na poslední stránce je již zmiňovaná soutěž, které jsme se zúčastnili - "Srdce s láskou darované"

https://issuu.com/mmhk/docs/radnice_02_2018

 

Hradecké noviny a naše tablo

https://hradecky.denik.cz/nasiprvnaci/nasi-predskolaci-delfinci-z-ms-kamarad-veverkova-hradec-kralove-20180110.html

 

Maškarní rej

Soutěžíme "Srdce s láskou darované"

 

Čertí školka

Štědrý den ve školce

Schůzka pro rodiče - třída BERUŠKY

V pondělí 20.11.2017 v 16hodin proběhne pro třídu Berušek (Veverkova) rodičovská schůzka, kde hlavním tématem bude Spolupráce mateřské školy s poradenským pracovištěm Mozaika v Hradci Králové. Možnosti řešení vzniklých situací v rámci chodu mateřské školy a v rodinném prostředí.

 

Vážení rodiče,

ve středu 8.11. proběhla na oslavě ,, SV.MARTINA " charitativní akce prodej čokolády na podporu léčby nemocného Honzíka. Vybralo se 5 500 Kč. Na podobné akci na čarodejnicích se vybralo 6 500 Kč. 

VELMI VŠEM DĚKUJEME .

 

Svatý Martin

Voda a její podoby

Práce rodičů a dětí při projektu "Voda a její podoby". Děkujeme za spolupráci.

Pozvánka na ZELOBRANÍ

Sběr kaštanů

Pořádáme sběr kaštanů pro zvířátka. Každý kdo bude chtít, může nasbírané kaštany (NE plesnivé a zapařené) přinést k nám do MŠ, kde si pro ně,po jejich nashromáždění, přijedou pánové z Městských lesů a dají je jako krmivo pro zvěř v oborách. Bližší informace o sběru a umístění nasbíraných kaštanů naleznete v šatnách dětí MŠ.

 

Světová škola

Naše školka je zapojena do projektu Světová škola, kdy v prvním roce naším tématem bylo "Na křídlech ptáků" a v další roce "Voda a její podoby". Za tyto projekty jsme získali titul Světové školy. Více se dočtete v odkazu níže. Děkujeme za spolupráci a účast na akcích mateřské školy.

 

auditová_zpráva_Hradec_Králové.pdf (439,2 kB)

 

Záhajení provozu mateřské školy pro školní rok 2017/2018

Nástup do MŠ je 4.9.2017 a seznamy dětí najdete u vchodů do MŠ.

 

Adaptační odpoledne

MŠ Kamarád Veverkova ulice a MŠ Kamarád Hrubínova ulice, Vás srdečně zve na adaptační odpoledne, které se koná ve středu 30.8.2017 od 14:30 na každé školní zahradě zvláť. Odpoledne je určené pro děti, které do naší školky v září nově nastupují. Bude zde plno soutěží, her a úkolů. Přijďte si zasoutěžit a seznámit se s prostředím a kolektivem MŠ.

Těšíme se na Vás.

 

Cepík

Tento školní rok nás provázel projekt Cepík, který je zaměřený na zdravou výživu a zdravý životní styl předškolních dětí. Dozvěděli jsme se formou hry a divadla něco o zdravé výživě, jak a proč je voda důležitá a také jsme si protáhli cele tělo. Za to, že jsme se zúčastnili těchto aktivit, jsme získali certifikát. Děkujeme za spolupráci.

 

Výtvarná soutěž - Milujeme mapy

Naše děti se účastnily výtvarné soutěže s názvem Dětské mapy Barbory Petchenik a umístily se na krásných místech. Děkujeme za účast a gratulujeme.

1. Fituška Fousková

3. Maruška Morávková

6. Eliška Mertová

Ceny dětské mapy.jpg (284,8 kB)
 

 

 

Zdravá 5 - finále

Letošní rok jsme se zapojili do projektu Zdravá pětka, kde jsme v prvním kole chystali zdravou studenou svačinku, pokrm, který jsme dále někomu darovali. Dostali jsme se až do finále, které se konalo v Praze. Obhájili jsme tam krásné 3.místo. Zdravého vaření se účasnily nejmenší děti ze třídy Žabiček - Karolína Kašparová, Patrik Ptáček a Vojta Merta. Velice děkujeme rodičům za podporu ve finále a v celé soutěži.

 

Obhajoba Světové školy

Rádi bychom Vás informovali o výsledcích letošní obhajoby certifikátu Světové školy. Obhajoba proběhla 13.6.2017 v Praze a dopadla velice dobře. Můžeme se i nadále pyšnit titulem "Světová škola". Letošním tématem projektu byla "Voda a její podoby". Při obhajobě nám pomáhaly slečny ze třídy Delfínků - Zituška Fousková a Eliška Mertová. Rádi bychom tímto poděkovali dětem i rodičům, kteří se účastnili obhajoby a zapojili se do projektu.

Fotografie z obhajoby naleznete zde:

https://www.zonerama.com/Sorrowdy/Album/3212119?secret=064LI284mVvqAekWuC8tn329h

 

ME v basketbalu žen

V pátek 16.6. a v sobotu 17.6.2017 proběhlo basketbalové utkání, ve Fortuna aréně v Hradci Králové. Kdy náš adoptovaný slovenský tým žen, hrál proti Turecku a Bělorusku. Moc děkujeme všem rodičům a dětem, kteří přišli fandit a podpořit náš tým.

 

Výsledky zápisu k předškolnímu vzdělávání

seznam přijatých dětí 1.PNG (130,1 kB)

seznam přijatých dětí 2.PNG (62,9 kB)

seznam nepřijatých dětí.PNG (88,2 kB)

 

Informativní schůzka

KURO

Spolupracujeme s neziskovou organizací KURO, která se zaměřuje hlavně na kulturní akce menšího rozsahu s podporou dobrovolníků hlavně na mezinárodní úrovni. V naší mateřské škole se například účastnili akce Čarodějnice, o kterých napsali na svých sociálních stránkách na facebooku.

https://www.facebook.com/KuroHradecKralove/posts/1575560965821522

 

ME V BASKETBALU ŽEN

Již jsme Vás informovali o zapojení naší MŠ do projektu Adoptuj svůj tým. Hráčky slovenského týmu posílají pozdrav ;)

www.youtube.com/watch?v=PEX0WVC__cQ

 

ME v basketbalu žen

MŠ Kamarád se přidala k ME v basketbalu žen a zapojila se tak do projektu Adoptuj svůj tým. V tuto chvíli čekáme na další instrukce o kterých Vás budeme informovat ;)

 

Papír za papír

Touto cestou informujeme rodiče o projektu Papír za papír na MŠ Kamarád. Díky nasbíraným papírům (již několik kontejnerů) dostala každá třída balík velkých čtvrtek. Děkujeme rodičům, že nám pomáhají získávat body, které měníme za papír a zároveň třídění odpadu ;)

 

Výsledky dotazníků

Zde si můžete prohlédnout stručný souhrn z šetření Mapa školy 2016/2017: Mapa MŠ 2016-2017.pdf (1,7 MB)

 

Nový projekt v MŠ

Více informací k projektu: Děti na startu.pdf (1,9 MB)

 

Zvýšení kvality výuky na MŠ Kamarád

 

Festival OČIMA GENERACÍ v Hradci Králové

Zveme všechny na Festival OČIMA GENERACÍ, který se koná ve Studijní a vědecké knihovně HK a Muzeu východních Čech v HK. I naše MŠ Kamarád je zastoupena fotografiemi ze společných akcí, čímž jsme chtěli ukázat naši podporu v mezigeneračních vztazích.

Více na: Pozvánka - Festival OČIMA GENERAC�� v Hradci Králové - knihovna.pdf (372 kB)

Pozvánka - Festival OČIMA GENERAC�� v Hradci Králové - muzeum.pdf (271,6 kB)
Pozvánka DL - FOG Knihovna.pdf (335,2 kB)
Pozvánka DL - FOG muzeum.pdf (104,1 kB)

 

V MŠ Kamarád (Hrubínova) máme nové kamarády

A jsou to: bažant žlutý, bažant modrý ušatý a perlička (jde o handicapovaná zvířata)

 

Volnočasové aktivity

Chtěli bychom touto cestou poprosit rodiče o různé příspěvky pro děti, na využití ocenění volnočasových aktivit (např. Nejkrás.velik.dekorace, Olympiáda,atd.)

 

MŠ získala certifikát Přírodní zahrada

Dne 6. 10. získala MŠ Hrubínova certifikát Přírodní zahrada. Splňovala tak 3 základní kritéria - bez rašeliny, bez lehce rozpustných minerálních hnojiv a bez pesticidů. Jedno z dalších 30 kritérií jsou např. přírodní herní prvky, kterými zahrada od minulého roku také disponuje. Tento projekt bude ještě dále rozvíjen a upravován k podpoře environmentální výchovy předškolních dětí.

 

Poděkování za práci v MŠ

Byli jsme potěšeni, když nám pan primátor zprostředkoval pochvalný dopis od manželů Vavříkových, kteří se kladně vyjádřili k práci naší MŠ.

pochvala.jpg

 

Nové hřiště MŠ Hrubínova

Informujeme rodiče o podání žádosti zapojení MŠ do projektu Oranžové hřiště Nadace ČEZ, jehož cílem je dát dětem i dospělým bezpečný prostor pro hru a sport. Pokud by měl někdo z rodičů (či rodin.příslušníků) možnost nás v této žádosti posunout dál, prosíme, obraťte se na p. ředitelku k bližšímu info ;)

Děkujeme

 

Poděkování dárcům

Děkujeme paní Vavříkové za darování finanční částky ve výši 2.556 Kč a panu Goisovi za darování finan.částky 4.500 Kč za účelem zakoupení knih na podporu výchovy a řešení sociálně patologických jevů, a to pro děti při vyhodnocení výtvarné soutěže Včelí malování.

 

 

Poděkování za sponzorský dar

Touto cestou bychom rádi poděkovali Jipast a.s., zastoupené panem Jiřím Steinerem- jednatelem společnosti, za sponzorský dar a to 4 míčů nejen pro sportovní olympiádu. Děkujeme

 

Publikace MŠ 2015

Odkaz ke stažení (pdf): www.hradeckralove.org/file/9012

 

Přírodní zahrada v MŠ

V rámci projektu "Přírodní zahrada", kterou bychom rádi upravili v MŠ Kamarád - Hrubínova, chceme touto cestou poděkovat za spolupráci Městským lesům Hradec Králové a. s.

"Krok do přírody, bez letopočtů"

 

V mateřské škole máme nové kamarády

Křepelka čínská se nám prozatím ubytovala na chodbě, kde má svoji voliéru a potřebné zázemí. Děti z naší MŠ mají tak skvělou možnost sledovat nejmenší hrabavé ptáky a starat se o ně. Jednotlivé třídy se budou střídat po týdnu o křepelčí službu - především křepelkám nasypat zrní.

Tyto křepelky byly získány z dotací na podporu environmentálního vzdělávání od Magistrátu města HK - Odboru životního prostředí. Spolu s klecí křepelek, došlo i k zrekonstruování zahradního domku v zahradě MŠ Hrubínova

 

"Cestačka Hradečačka"

V rámci nového projektu "Cestačka Hradečačka", který navazuje na environmentální výchovu a témata globálního rozvojového vzdělání, prosíme rodiče, aby s dětmi nosili boty do školy boty. (Mělo by jít o 1 botu, ne pár). Botu čistou, starou, prostě s "duší". Nedoporučujeme botasky a podobné. Se svou botou budou děti pracovat celý rok a na závěr si ji osází např. skalničkou.

 

 

Rodičovská školička

Od nového šk.roku (2014/2015) pro Vás připravuje MŠ Kamarád projekt pro rodiče "Rodičovská školička". Cílem projektu je prohloubit citové pouto mezi rodiči a jejich dětmi, posílit vzájemnou komunikaci. RŠ se bude věnovat naplnění času rodičů různorodými aktivitami, o kterých si rodiče rozhodnou sami. MŠ zajistí vhodný prostor (zahrada či budova MŠ), potřebné finanční prostředky pro danou aktivitu a dozor zaměstnance MŠ. Čeká Vás program např. besedy s odborníky, cvičení, environmentální činnost, studená kuchyně, prožitkové semináře, istruktáže, zábavné aktivity a spoustu dalších..

Samostatné akce budou rozděleny dle obsahu pro maminky s dětmi, tatínky s dětmi nebo pouze pro rodiče samotné. Počítáme, že frekvence těchto RŠ se bude pohybovat 1x za měsíc, v čase po uzavření MŠ, tj. 16:30-17:30 hod.  Tento projekt navazuje na projekt obnovy školní zahrady, která bude přirozeně posilovat vztah k přírodě a též v užším slova smyslu, vztah člověka ve vzájemném sdílení aktivit.